V Veterini Novo mesto poskrbimo za zdravje malih in velikih živali.

S hišnimi ljubljenčki se oglasite v naši ambulanti, kjer opravljamo cepljenja, preglede in zdravljenje bolnih živali. Za pomoč pri diagnostiki imamo med drugim rentgen, ultrazvok in analizator krvi.


Za velike živali oddajte naročilo v tajništvu, veterinar bo žival pregledal na domu. Poleg zdravljenja bolnih živali opravljamo tudi umetne osemenitve domačih živali, vitaminizacijo, preventivna cepljenja ter popis konj.

Naša lekarna pa slovi po pestri in kvalitetni ponudbi hrane, dodatkov in zdravil za živali.

Nahajamo se na Šmarješki cesti 2 v Novem mestu.

Zanimive povezave: Zavetišče Meli, Veterinarska uprava Slovenije, Društvo za zaščito živali Novo mesto, Pasji salon Ajša

Obvestila

 

AKCIJA  -15% VELJA OD 21.3.2014 DO KONCA MESECA APRILA 2014!

fypryst

Bolhe so zelo razširjeni insekti, ki jih najdemo na koži psov in mačk. Njihovo telo je bočno sploščeno, rjave barve. S svojimi dolgimi zadnjimi nogami se hitro premikajo skozi
kožuh, pa tudi precej daleč skočijo.


Kako opazimo bolhe?
Lahko jih opazimo s prostim očesom, saj živahno tekajo med dlakami, lahko pa najdemo le njihove iztrebke, ki jih radi zamenjamo s smetmi ali umazanijo na koži. Vidimo jih kot drobne črne pike, da pa gre za iztrebke dokažemo tako, da jih raztopimo v kapljici vode na belem papirju: voda se zaradi prebavljene krvi v iztrebku obarva rdeče.
Ti spremljeavlci naših hišnih prijateljev pa niso samo nadležni, ker povzročajo srbež. Lahko izzovejo razvoj alergijske reakcije, povzročajo slabokrvnost, okužijo žival s trakuljo in so prenašalci povzročiteljev drugih kužnih bolezni.


Ker je borba proti zajedavcem vedno trdovratna in zahtevna, smo se odločili, da Vam ponudimo izdelke za zaščito vaših ljubljenčkov Fypryst s 15% popustom.
Več o zunajih in tudi notranjih zajedavcih pri psih in mačkah si lahko preberete na naši spletni strani.
Nobeno od sredstev za odpravljanje bolh z živali ni 100% učinkovito. Pomembno je, da zdravimo vse živali v gospodinjstvu. Po dosedanjih raziskavah je dokazano, da so najučinkovitejša sredstva v boju proti bolhavosti ampule, ki pa jih je potrebno pravilno in redno nanašati. Zavedati se moramo, da je glavna težava odpravljanje bolh iz okolice. Zato je lahko mišljenje, da neko sredstvo na živali ne deluje, posledica stalne invazije bolh iz okolice.


Katarina Ponikvar dr.vet.med.

 





RAZPORED OBVEZNEGA LETNEGA CEPLJENJA PSOV PROTI STEKLINI PO NASELJIH  ZA  LETO  2014.


VETERINA NOVO MESTO D.O.O., Šmarješka cesta 2, 8000 Novo  mesto


CENA CEPLJENJA: 31,42 EUR


PONEDELJEK – 17.03.2014                         SREDA –19.03.2014
7.30    Drska                                           7.30    Soteska
8.30    Srebrniče                                      8.00    Drenje
9.00    Zalog                                           8.30    Loška vas
9.30    Potok                                           8.45    Podhosta
10.00    Prapreče                                     9.15    Meniška vas
10.30    Dol. Mraševo                               9.45    Suhor
10.45    Gor. Mraševo                             10.00    Obrh
11.15    Vel. Podljuben                           10.15    Podturn
11.45    Petane                                     11.15    Kočevske Poljane
12.15    Mali Podljuben                           11.45    Občice
12.45    Vrh pri Ljubnu                            12.15    Stare Žage
13.15    Potok (Volavče)                         12.45    Sela (D. Toplice)
13.30    Irča vas                                    13.15    Dolenjske Toplice





TOREK  - 18.03.2014                              ČETRTEK  - 20.03.2014
7.30    Groblje                                        7.30    Jurka vas
7.45    Cegelnica                                    8.00    Vavta vas
8.30    Češča vas                                    9.00    Drganja Sela
9.00    Prečna                                         9.45    Rumanja vas
9.30    Podgora                                     10.15    Dol. Gradišče (D. Toplice)
10.00    Dol. Straža                               10.45    Dol. Sušice
11.15    Hruševec                                  11.15    Bušinec
11.45    Gor. Straža                               11.30    Selišče
12.45    Dol. Polje                                 11.45    Gor. Sušice
13.15    Gor. Polje                                 12.45    Dobindol
13.15    Uršna sela (zadr. dom)



PETEK  - 21.03.2014                              TOREK – 25.03.2014
7.30    Šmihel                                       7.30    Mali Cerovec
8.15    Romsko naselje-Šmihel               7.45    Veliki Cerovec
8.30    Škrjanče                                    8.15    Iglenik
8.45    Boričevo                                    8.30    Vrhe
9.00    Birčna vas                                  9.00    Dolž
9.45    Uršna sela (vas)                       10.00    Zajčji Vrh
10.45    Laze                                      10.30    Mali Orehek
11.30    Ruperč Vrh                             10.45    Veliki Orehek
12.00    Stranska vas                          11.15    Stopiče
12.45    Lakovnice                              12.00    Plemberk
13.15    Rakovnik                               12.15    Verdun
13.30    Rajnovšče                              12.45    Šentjošt
13.00    Črmošnjice (trgovina)



PONEDELJEK – 24.03.2014                    SREDA – 26.03.2014
7.30    Krka                                        7.30    Vel. Cikava
8.00    Žabja vas                                 8.00    Smolenja vas
8.15    Gotna vas
8.45    Črmošnjice - Akrobat                 8.30    Mali Slatnik
9.00    Dol. Težka Voda                       9.00    Petelinjek
9.30    Gor. Težka Voda                       9.30    Potov Vrh
10.00    Koroška vas (Nova gora)        10.00    Križe
10.30    Jurna vas                             10.30    Vel. Slatnik
11.00    Koroška vas                         11.00    Hrib pri Orehku
11.30    Pristava                               11.30    Hrušica
12.00    Mihovec                               12.00    Pangrč Grm
12.30    Podgrad                              12.30    Gabrje
13.00    Konec                                 13.30    Jugorje
13.30    Vinja vas                   



ČETRTEK – 27.03.2014                      PONEDELJEK – 31.03.2014
7.30    Mačkovec- mlin                      7.30    Mirna Peč
8.00    Bajnof                                   8.15    Biška vas
8.30    Trška gora – Krkin hram          8.45    Jelše
9.00    Otočec                                  9.00    Vrhpeč
9.30    Dolenja vas                           9.30    Mirna Peč – postaja
10.00    Žihovo selo                         10.15    Veliki Kal
10.30    Ratež                                 10.45    Mali Kal
11.00    Male Brusnice                      11.00    Mali Kal-Dobje
11.30    Velike Brusnice                    11.15    Dolenja vas pri Mirni peči
12.15    Leskovec                            11.45    Hrastje pri Mirni peči
12.30    Dol. Suhadol                       12.00    Poljane pri Mirni peči
12.45    Gor. Suhadol                       12.30    Čemše
13.15    Gumberk                            13.00    Šentjurij
13.30    Hmeljčič



PETEK – 28.03.2014                       TOREK – 01.04.2014
7.30    Kuzarjev Kal                         7.30    Dol. Kamenje
8.00    Šranga                                7.45    Gor. Kamenje
8.15    Jablan                                 8.15    Dol. Karteljevo
8.45    Vrhovo                                8.30    Gor. Karteljevo
9.15    Goriška vas                         9.00    Globočdol
9.45    Golobinjek                           9.15    Selo
10.15    Gor. Podboršt                     9.45    Ždinja vas (gas. dom)
10.45    Dol. Podboršt                     10.30    Ždinja vas (Kamen Vrh)
11.00    Malenska vas                     10.45    Vel. Bučna vas
11.30    Mali Vrh                             11.15    Dol. Kamence
11.45    Rogovila                            11.45    Gor. Kamence
12.00    Češence                            12.15    Daljni Vrh
12.30    Dol. Globodol                     12.45    Hudo
12.45    Sred. Globodol                    13.00    Muhaber
13.00    Gor. Globodol                     13.30    Potočna vas
13.30    Jordankal           




SREDA  – 02.04.2014                      PETEK– 04.04.2014
7.30    Lešnica                                7.30    Klevevž
8.00    Jelše pri Otočcu                    8.00    Čelevec
8.30    Črešnjice                             8.30    Zalog
9.00    Dolenje Grčevje                    9.00    Zbure
9.30    Herinja vas                          9.30    Male Poljane
10.00    Paha                                 9.45    Velike Poljane
10.15    Vrh pri Pahi                       10.15    Klenovik
10.30    Štravberk                          10.45    Zagrad
11.00    Žaloviče                            11.15    Goriška vas
11.30    Koglo                               11.45    Zloganje
11.45    Sela pri Zburah                  12.30    Gor. Dole
12.00    Radovlja                           13.00    Dol. Dole
12.30    Gorenja vas pri Šmarjeti      13.30    Jelendol
13.00    Šmarjeta           
13.30    Brezovica           



ČETRTEK  - 03.04.2014                         PONEDELJEK – 07.04.2014
7.30    Lutrško Selo                               7.30    Stranje
7.45    Gor. Kronovo                              8.00    Tomažja vas
8.15    Dol. Kronovo                              8.30    Dobruška vas
8.45    Bela Cerkev                               9.00    Dol. Stara vas
9.30    Družinska vas                            9.30    Osrečje
10.00    Strelac                                   10.15    Škocjan
10.15    Orešje (Vašnce)                      10.45    Stara Bučka
10.45    Vinica                                    11.15    Hrastulje
11.15    Šmarješke Toplice (Prinovec)    11.45    Zavinek
11.30    Šmarješke Toplice (Vdovč)       12.15    Grmovlje
12.00    Šmarješke Toplice (Zoran)       12.45    Hudenje
12.30    Romsko naselje-Brezje            13.15    Čučja Mlaka
13.30    Veterina Novo mesto               13.30    Dobrava


TOREK –  08.04.2014                           ČETRTEK – 10.04.2014
7.30    Dol. Mokro Polje                        7.30    Hrvaški Brod
8.00    Polhovica                                  8.00    Zameško
8.15    Pristava                                    8.30    Mršeča vas
8.45    Gor. Mokro Polje                        8.45    Čisti Breg
9.15    Zapuže                                    9.00    Šentjakob
9.45    Tolsti vrh                                  9.30    Groblje
10.15    Orehovica                              10.00    Ostrog
11.15    Gor.Stara vas                         10.45    Gruča
11.45    Loka                                     11.15    Ledeča vas
12.15    Gor. Maharovec                      11.45    Brezje
12.45    Dol. Maharovec                      12.00    Imenje
13.15    Gor.Gradišče                         12.15    Dol. Stara vas
13.00    Šentjernej



SREDA - 09.04.2014                          PETEK 11.04.2014
7.30    Čadraže                                 7.30    Cerovi Log
8.00    Gor. Gomila                            8.15    Mihovo
8.30    Prapreče                                8.45    Gor. Vrhpolje
9.00    Dol. Gradišče                          9.15    Dol. Vrhpolje
9.30    Gor. Brezovica                         9.45    Žvabovo
10.15    Vrh                                     10.00    Šmarje
10.45    Dobravica                            10.30    Dol. Brezovica
11.15    Razdrto                              11.00    Vratno
11.45    Šmalčja vas                        11.30    Sela
12.15    Mihovica                             12.00    Javorovica
12.45    Roje                                  12.15    Veliki Ban
13.15     Drama                              12.45    Vrbovce
13.15    Volčkova vas





PONEDELJEK– 14.04.2014                   SREDA–  16.04.2014
8.00    Brezova Reber                         8.00    Podgozd
8.30    Veliki Lipovec                          8.30    Jama
9.00    Ajdovec                                  9.00    Veliko Lipje
9.45    Podlipa                                  9.15    Malo Lipje
10.15    Srednji Lipovec                      9.45    Gradenc
10.45    Trebča vas                          10.00    Plešivica
11.15    Sadinja vas                         10.30    Budganja vas
11.45    Vinkov Vrh                          11.00    Žužemberk- desni breg
12.30    Dvor                                   12.00    Zafara
13.00    Gornji Kot                            12.30    Žužemberk- levi breg
13.15    Dolnji Kot           






TOREK– 15.04.2014                          ČETRTEK –17.04.2014
8.00    Stavča vas                             8.00    Prapreče
8.30    Lašče                                    8.30    Vrhovo
9.00    Lopata                                  8.45    Gor. Križ
9.30    Sela  (Hinje)                          9.15    Šmihel
10.00    Vrh (Hinje)                           9.45    Klečet
10.30    Visejec                                10.30   Drašča vas
11.00    Ratje                                  11.00   Dešeča vas
11.15    Prevole                               11.45   Cvibelj
11.30    Žvirče                                 12.15    Reber
12.30    Pleš                                   12.45    Zalisec
12.45    Hinje           




Cepljenje lahko opravite tudi v naši ambulanti (tel.:07/ 393 47 51) vsak  delavnik od 7.00 do 19.00 ure, ob sobotah od 7.00 do 11.00 ure.
Seznam je objavljen tudi na naši spletni strani:  WWW.VETERINA-NM.SI 
Pri cepljenju imejte s seboj EMŠO lastnika psa, ki je obvezen podatek v centralnem registru psov.
Odjava psa se zaračunava v vrednosti 10,08€.
Več informacij na tel št.: 07/393 47 40  Novo mesto
07/ 308 73 19  Žužemberk (med 7.00 in 8.00 uro)